| Number of Poles | 4P |
| Maximum Current | 160A |
| IP Rating | IP20 |
| Power Rating | 80kW |
| Voltage Rating | 415 V ac, 500V dc |
| Electrical Phase | 3 |
| Range | SIRCO |
| Series | SIRCO |
| Length | 170mm |
| Width | 135mm |
| Depth | 115mm |
| Terminal Type | Screw |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.