| Number of Poles | 4P |
| Maximum Current | 63A |
| Mounting Type | Panel Mount |
| IP Rating | IP20 |
| Power Rating | 22kW |
| Voltage Rating | 750V ac |
| Electrical Phase | 3 |
| Switch Rating | 1kA |
| Length | 72mm |
| Width | 70mm |
| Depth | 69mm |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.