| Number of Poles | 4P |
| Maximum Current | 125A |
| Mounting Type | DIN Rail |
| IP Rating | IP20 |
| Power Rating | 45kW |
| Voltage Rating | 750V |
| Electrical Phase | 3 |
| Handle Colour | Black |
| Auxiliary Contacts Available | Yes |
| Normal State Configuration | 4NO |
| Enclosed/Not Enclosed | Enclosed |
| Switch Rating | 125A |
| Length | 86mm |
| Width | 193mm |
| Depth | 100mm |
| Throw Configuration | Double |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.