| Number of Poles | 1 |
| Maximum Current | 10A |
| Fuse Current Rating | 10A |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Range | Acti 9 |
| Series | STI |
| Mechanical Fuse Size | 8.5 x 31.5mm |
| Terminal Type | Screw Clamp |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.