| Series | XCSPL |
| Actuator Included | Yes |
| Range | Preventa |
| Actuator Type | Straight Lever |
| Conduit Entry | PG11 |
| Normal State Configuration | 2NC |
| Housing Material | Nylon 66 |
| IP Rating | IP67 |
| Length | 30mm |
| Dimensions | 30 x 103 x 88 mm |
| Depth | 88mm |
| Length | 30mm |
| Width | 103mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.