| Power to Lock / Unlock | Power to Unlock |
| Supply Voltage | 230V ac |
| Series | AZM 170 |
| Actuator Included | No |
| Safety Contacts | 2NC |
| Conduit Entry | M20 |
| Housing Material | Plastic |
| IP Rating | IP67 |
| Maximum AC Voltage | 230V ac |
| Length | 30mm |
| Depth | 84mm |
| Width | 90mm |
| Maximum DC Voltage | 24V dc |
| Power Consumption | 10W |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.