| Series | D4NS |
| Actuator Included | Yes |
| Conduit Entry | G1/2 |
| Normal State Configuration | 2NC/1NO |
| Housing Material | Plastic |
| IP Rating | IP67 |
| Maximum AC Voltage | 240V |
| Maximum Current | 2.5 A, 10 A |
| Length | 31mm |
| Dimensions | 31 x 30 x 96 mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Depth | 96mm |
| Length | 31mm |
| Width | 30mm |
| Maximum DC Voltage | 250V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.