| Power to Lock / Unlock | Power to Unlock |
| Supply Voltage | 24V ac/dc |
| Series | KLP |
| Actuator Included | No |
| Range | SEZYLOCK |
| Safety Contacts | 2NC |
| Conduit Entry | M20 |
| Auxiliary Contacts | 2NO |
| Housing Material | Plastic |
| IP Rating | IP67 |
| Width | 46mm |
| Length | 160mm |
| Depth | 45.5mm |
| Width | 46mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.