| Power to Lock / Unlock | Power to Unlock |
| Supply Voltage | 110V ac, 230V ac |
| Series | SLK |
| Actuator Included | No |
| Safety Contacts | 2NC |
| Conduit Entry | M20 |
| Auxiliary Contacts | 2NC |
| Housing Material | Plastic |
| IP Rating | IP67 |
| Maximum AC Voltage | 110 V, 230V |
| Standards Met | IEC/EN 60529, UL 94 V-0 |
| Length | 42.5mm |
| Depth | 184mm |
| Width | 51mm |
| Power Consumption | 8VA |
| Pole Configuration | 4P |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.