| Lock Style | Keyed |
| Lock Type | Interlock |
| Actuator Included | Yes |
| Connection Type | Screw |
| Housing Material | Metal |
| Series | M-BS |
| Width | 26mm |
| Length | 84mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Depth | 109mm |
| Width | 26mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.