| Lock Style | Magnet |
| Maximum DC Voltage | 24V |
| Connection Type | M12 |
| Housing Material | Aluminium |
| Range | Magne |
| IP Rating | IP67 |
| Series | Magne 4 |
| Dimensions | 260 x 21.65 x 35mm |
| Standards Met | CE Certified |
| Length | 260mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Depth | 35mm |
| Width | 21.65mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.