| Supply Voltage | 100V ac |
| Safety Contacts | NO/NC |
| Housing Material | Plastic |
| Connection Type | 3m Cable |
| Actuator Type | Unique Coded |
| Sensor Principle | Magnetic |
| Safety Category | 4 |
| Actuator Included | No |
| Range | SIRIUS |
| Series | 3SE6 |
| IP Rating | IP67 |
| Length | 44mm |
| Width | (Dia) 30mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.