| Housing Material | Glass filled Polyamide (PA-GF) |
| Actuator Type | Unique Coded |
| Sensor Principle | RFID |
| Safety Category | 3 |
| Actuator Included | No |
| Switching Distance | 13 mm |
| Series | SRF |
| IP Rating | IP20, IP69 |
| Supply Current | 50 mA, 100mA |
| Length | 121mm |
| Depth | 108mm |
| Width | 23mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.