| Panel Cut Out Width | 76mm |
| Panel Cut Out Height | 64mm |
| Actuator Colour | Grey |
| Mount Type | Surface |
| Series | MUR |
| Mounting Type | Surface Mount |
| IP Rating | IP55 |
| Voltage Rating | 250V |
| Height | 64mm |
| Minimum Box Depth | 64mm |
| Length | 76mm |
| Width | 76mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.