| Panel Cut Out Diameter | 22mm |
| Push Button Colour | Yellow |
| Contact Configuration | SPDT |
| Push Button Style | Round |
| Push Button Diameter | 29.45mm |
| Series | SIRIUS ACT |
| Push Button Material | Plastic |
| Manufacturer Part No. | 3SU1100-0AB30-1FA0 |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Body Material | Plastic |
| Operating Temperature Range | -25 → +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.