| Panel Cut Out Diameter | 13.6mm |
| Contact Configuration | SPST |
| Voltage Rating | 125 V ac @ 125 mA, 32 V ac @ 400 mA, 50 V dc @ 200 mA |
| IP Rating | IP68 |
| Contact Current Rating | 125 mA @ 125 V ac, 200 mA @ 50 V dc, 400 mA @ 32 V ac |
| Manufacturer Part No. | PFS6B2A2SM4CAS05L00 |
| Terminal Type | PCB |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Operating Temperature Range | -30 → +85°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.