| Illuminated | No |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Panel Cut Out Diameter | 22mm |
| Push Button Colour | Black |
| Push Button Style | Round |
| Series | Compact |
| Manufacturer Part No. | 1SFA619105R1056 CP6-10B-02 |
| Terminal Type | Cable |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.