| Contact Configuration | NO/NC |
| IP Rating | IP65 |
| Number Of Push Buttons | 2 |
| Terminal Type | Screw |
| Length | 314mm |
| Maximum DC Voltage | 600V |
| Dimensions | 314 x 80 x 70mm |
| Depth | 70mm |
| Width | 80mm |
| Maximum AC Voltage | 600V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.