| Series | 1SFA |
| Cutout Diameter | 22mm |
| Push Button Actuation | Twist Release |
| IP Rating | IP66 |
| Push Button Material | Polycarbonate |
| Push Button Shape | mushroom |
| Illuminated | No |
| Push Button Diameter | 30 x 48.3 x 96mm |
| Depth | 48.3mm |
| Width | 30mm |
| Height | 96mm |
| Bezel Material | Plastic |
| Housing Colour | Red |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.