| Series | RMQ Titan M22 |
| Number of Cutouts | 2 |
| Push Button Marking | O/I |
| Push Button Colour | Red/Green |
| Push Button Material | Plastic |
| Enclosure Colour | Grey |
| Contact Configuration | 2NO/2NC |
| Enclosure Material | Plastic |
| IP Rating | IP67 |
| Cutout Diameter | 22mm |
| Push Button Actuation | Momentary |
| Length | 120mm |
| Width | 80mm |
| Depth | 56mm |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Maximum DC Voltage | 230V |
| Maximum AC Voltage | 500V |
| Maximum Current | 4A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.