| Series | XALD |
| Cutout Diameter | 22mm |
| Number of Cutouts | 2 |
| Enclosure Colour | Grey |
| Enclosure Marking | None |
| Enclosure Material | Plastic |
| IP Rating | IP66, IP67, IP69(IP69K) |
| Length | 106mm |
| Width | 68mm |
| Depth | 53mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 106 x 68 x 53mm |
| For Use With | For XB5 Ø 22 mm Control and Signalling Units |
| Operating Temperature Range | -40 → 70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.