| Series | A22N |
| Cutout Diameter | 22mm |
| Number of Cutouts | 1 |
| Enclosure Material | Plastic |
| IP Rating | IP65 |
| Length | 51.3mm |
| Width | 30mm |
| Depth | 17.1mm |
| Maximum Operating Temperature | +55 °C, +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Dimensions | 51.3 x 30 x 17.1mm |
| For Use With | A22E Pushbutton Switches, A22NE-P Pushbutton Switches |
| Operating Temperature Range | -20 → +55 °C, -20 → +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.