| Series | ABB Modular |
| Cutout Diameter | 22mm |
| Number of Cutouts | 4 |
| Enclosure Colour | Grey |
| Enclosure Material | Plastic |
| IP Rating | IP66 |
| Length | 221mm |
| Width | 74.4mm |
| Depth | 60.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| For Use With | 22 mm Push Button |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.