| Series | EATON MOELLER |
| Cutout Diameter | 30mm |
| Number of Cutouts | 3 |
| Length | 43mm |
| Width | 44mm |
| Depth | 244mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 43 x 44 x 244mm |
| Operating Temperature Range | -25 → +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.