| Differential Angle | 50 → 80° |
| Mounting Orientation | Horizontal |
| Electrical Output | Voltage |
| Maximum Current | 100mA |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Contact Resistance | 300mΩ |
| Terminal Type | Solder Tag |
| Length | 36.4mm |
| Depth | 23.1mm |
| Width | 23.6mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Dimensions | 36.4 x 23.6 x 23.1mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.