| Differential Angle | 15° |
| Mounting Orientation | Horizontal |
| Electrical Output | Voltage |
| Maximum Current | 2.5A |
| Maximum AC Voltage | 280V |
| Terminal Type | PCB Pin |
| Length | 47.6mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +75°C |
| Dimensions | 13.46 (Dia.) x 47.6mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.