| Pole and Throw Configuration | DP |
| Normal State Configuration | NO/NC |
| Housing Material | Metal |
| Connection Type | Screw |
| Series | 3SE5 |
| Length | 85.7mm |
| Depth | 37.3mm |
| Width | 40.5mm |
| Length | 85.7mm |
| Mechanical Life | 15000000Cycles |
| Width | 40.5mm |
| Mechanical Life (Minimum) | 15000000 cycles |
| Mechanical Life Minimum | 15000000 cycles |
| Dimensions | 85.7 x 40.5 x 37.3 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.