| Actuator Type | Cats Whisker |
| Normal State Configuration | NO/NC |
| IP Rating | IP67 |
| Housing Material | Glass Reinforced Plastic (GRP) |
| Length | 31mm |
| Depth | 172mm |
| Width | 31mm |
| Mechanical Life | 10000000Operations |
| Mechanical Life (Minimum) | 1 x 10^7 operations |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.