| Actuator Type | Rod |
| Pole and Throw Configuration | DPST |
| Normal State Configuration | NO/NC |
| Housing Material | Metal |
| Connection Type | M20 |
| Series | D4B-N |
| Length | 99.5mm |
| Depth | 43mm |
| Width | 40mm |
| Mechanical Life | 30000000Cycles |
| Mechanical Life (Minimum) | 30000000 cycles |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.