| Keypad Layout | Qwerty |
| Number Of Keys | 36 |
| IP Rating | IP67 |
| Case Material | Aluminium |
| Mechanical Life Per Key | 2000000 |
| Contact Material | Gold |
| Depth Behind Panel | 14mm |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Operating Temperature Range | -55 → +125°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.