| Keypad Layout | 1 x 4 |
| Number Of Keys | 4 |
| Keypad Output | Matrix |
| Illuminated | Yes |
| IP Rating | IP65 |
| Case Material | Polymer |
| Case Colour | Black |
| Mechanical Life (Per Key) | 2000000 |
| Mechanical Life Per Key | 2000000 |
| Actuator Colour | Blue, Red, Yellow |
| Actuator Material | Plastic |
| Depth Behind Panel | 12mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Operating Temperature Range | -20 → +60°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.