| Series | Harmony XB6 |
| Cutout Diameter | 16mm |
| Number of Positions | 3 |
| Key Type | Ronis |
| Key Withdrawal Position | Left |
| Switch Actuation | Latching |
| IP Rating | IP65 |
| Angle of Throw | 70° |
| Illuminated | No |
| Number Of Keys | 2 |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.