| Number of Gangs | 4 |
| Light Switch Type | Rocker Light Switch |
| Number of Ways | 2 |
| IP Rating | IP20 |
| Current Rating | 10A |
| Colour | White |
| Mount Type | Panel |
| Material | Urea Formaldehyde |
| Series | Lisse |
| Voltage Rating | 230V |
| Finish | Matt |
| Height | 87mm |
| Faceplate Depth | 7mm |
| Fixing Standard | BS Standard |
| Length | 148.5mm |
| Depth | 149mm |
| Width | 87mm |
| Colour Shade | White |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.