| Number of Gangs | 1 |
| Light Switch Type | Push Button Light Switch |
| IP Rating | IP55 |
| Current Rating | 10A |
| Colour | White |
| Mount Type | Flush, Surface |
| Series | Mureva Styl |
| Voltage Rating | 250V |
| Height | 40mm |
| Number of Modules | 1 |
| Minimum Box Depth | 60mm |
| Fixing Standard | NF |
| Length | 71mm |
| Width | 71mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.