| Number of Gangs | 2 |
| Light Switch Type | Outdoor Light Switch |
| Number of Ways | 2 |
| IP Rating | IP66 |
| Current Rating | 13A |
| Colour | Grey |
| Mount Type | Surface |
| Material | PC |
| Series | K56422GRY |
| Height | 95mm |
| Length | 95mm |
| Depth | 57mm |
| Width | 95mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.