| Light Switch Type | Rocker Light Switch |
| IP Rating | IP55 |
| Number of Poles | 2 |
| Current Rating | 10A |
| Colour | Grey |
| Mount Type | Flush |
| Material | Thermoplastic |
| Series | Plexo |
| Voltage Rating | 250V |
| Height | 86mm |
| Number of Modules | 2 |
| Minimum Box Depth | 40mm |
| Length | 86mm |
| Depth | 42mm |
| Width | 86mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.