| Light Switch Type | Push Button Light Switch |
| Number of Ways | 2 |
| IP Rating | IP66 |
| Number of Poles | 2 |
| Current Rating | 10A |
| Colour | Grey |
| Mount Type | Surface |
| Material | Plastic |
| Series | Plexo |
| Range | Plexo |
| Voltage Rating | 250V |
| Finish | Matt |
| Height | 90mm |
| Minimum Box Depth | 40mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.