| Number of Gangs | 1 |
| Light Switch Type | Rocker Light Switch |
| Number of Ways | 2 |
| IP Rating | IP20 |
| Number of Poles | SP |
| Current Rating | 10A |
| Mount Type | Flush |
| Series | AM110544-ST |
| Range | Millennium |
| Voltage Rating | 250V |
| Finish | Gloss |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Height | 62mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.