| Number of Gangs | 1 |
| Current Rating | 32A |
| Material | Stainless Steel |
| Colour | White |
| Number of Poles | 2 |
| Depth | 20mm |
| Minimum Box Depth | 46mm |
| Width | 86mm |
| Voltage Rating | 250V |
| Height | 86mm |
| Series | Albany Plus |
| Fixing Standard | BS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.