| Switched | No |
| Number of Gangs | 1 |
| Current Rating | 13A |
| Length | 86mm |
| Depth | 47mm |
| Minimum Box Depth | 47mm |
| Width | 86mm |
| Dimensions (L x W x D) | 86 x 86 x 47mm |
| Dimensions L x W x D | 86 x 86 x 47mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.