| Switched | No |
| Number of Gangs | 1 |
| Current Rating | 13A |
| RCD Type | None |
| Fuse Type | BS 1362 |
| Length | 86mm |
| Depth | 12.5mm |
| Minimum Box Depth | 12.5mm |
| Width | 86mm |
| Voltage Rating | 250V ac |
| Height | 86mm |
| Dimensions (L x W x D) | 86 x 86 x 12.5mm |
| Dimensions L x W x D | 86 x 86 x 12.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.