| Mounting Type | Surface Mount |
| Terminal Type | Solder |
| Number of Switch Positions | 4 |
| Number of Contacts | 10 |
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Voltage Rating | 30V dc |
| Height | 3.75mm |
| Width | 10mm |
| Depth | 5.08mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.