| Mounting Type | PCB |
| Terminal Type | Pc Pin |
| Number of Switch Positions | 9 |
| Number of Contacts | 1 |
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Voltage Rating | 16V dc |
| Height | 11.4mm |
| Width | 9.8mm |
| Depth | 11.4mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.