| Contact Configuration | Change Over |
| Maximum Switching Current | 1A |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Contact Material | Rhodium |
| Maximum Release Time | 0.15ms |
| Operating Time Including Bounce | 0.5ms |
| AT Value Range | 80-100AT |
| Width | 5.6 (Dia.)mm |
| Length | 36mm |
| Dimensions | 5.6 (Dia.) x 36mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.