| Illuminated | No |
| Terminal Type | 2 Wires |
| Contact Configuration | Standard Open Collector |
| Contact Current Rating | 1 A |
| Panel Cut Out Diameter | 28mm |
| IP Rating | IP68 |
| Actuator Colour | Natural |
| Case Colour | Stainless Steel |
| Operating Temperature Range | -20 → +75°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.