| Mount Type | Wall |
| Range | 7 m |
| Depth | 86 mm |
| Width | 86mm |
| Height | 19 mm |
| Time Delay | 10 s → 60 min |
| Length | 86 mm |
| Width | 86 mm |
| Height | 19mm |
| Standards Met | EMC-2004/108/EC, LVD-2006/95/EC Compliance |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.