| Detector Type | PIR Motion Detector |
| Range | 12 m |
| Depth | 78mm |
| Width | 86mm |
| Power Consumption | 450mW |
| Height | 98mm |
| Time Delay | 8 s → 7 min |
| Standards Met | CE Certified |
| Wattage | 1.5 kW |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.