| Lock Type | Key |
| Shackle Diameter | 6.4mm |
| Shackle Length | 33mm |
| Bluetooth | No |
| Keyed Alike | No |
| Weather Proof | Yes |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Material | Nylon |
| Colour | Green |
| Body Width | 38mm |
| Range | SafeKey Nylon |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.