| Lock Type | Key |
| Shackle Diameter | 8.5mm |
| Shackle Length | 37mm |
| Keyed Alike | No |
| Weather Proof | Yes |
| Indoor/Outdoor | Indoor, Outdoor |
| Material | Steel |
| Colour | Blue |
| Body Width | 57.1mm |
| Quantity Per Package | 1 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.