| Material | Stainless Steel |
| Adjustable | Yes |
| Operating Tension | 2.67kN |
| Latch Type | Toggle Latch |
| Dimensions | 99.2 x 30 x 19mm |
| Depth | 19 mm |
| Length | 99mm |
| Width | 30mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.